İşletmeler İçin Instagram Kullanımı İçin En İyi Rehber

İşletmeler İçin Instagram Kullanımı İçin En İyi Rehber

Instagram şu anda çok büyük bir platform ve birçok işletme sahibi için akıllarında bir soru var. Instagram Instagram'ı işim için nasıl kullanabilirim ’? Bu soruyu daha önce hiç düşündiyseniz, bu 'mega' rehberi tam size göre. İşletmenizin en büyük platformlardan birinde yeni seviyelere çıkabilmeniz için atmanız gereken adımları inceleyeceğiz. Bu yazının sonunda bileceksiniz:

Instagram'ınızı nasıl büyüteceksiniz?

  1. Web sitenize trafik çekmek için Instagram nasıl kullanılır?
  2. Ağ ve diğer işletme sahipleriyle nasıl bağlantı kurulur?
  3. Ve hedef kitlenizin sevdiği içeriklerin nasıl oluşturulacağı (ipucu, güzel fotoğraflar çekmekle ilgilidir)

Hazır. Bunu yapalım.

Instagram İçin Doğru mu?
Instagram'ı kullanmanın ilk adımlarından biri, ilk başta işiniz için doğru olup olmadığına karar vermektir. Bunu bilmek pazarlamanın temellerini tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor. Pazarlama gurusu Seth Godin'e göre 2 çeşit pazarlama var.

Doğrudan reklam, "harekete geçirme ifadesi" olan herhangi bir şeydir. Temelde sizden bir şeyler yapmalarını istiyorsunuz ve bu durumda büyük olasılıkla işinizden satın almalarını istiyorsunuz. Doğrudan Reklamcılık, YG'nizin ne olduğunu görmek için izleyebileceğiniz ücretli bir etkinliktir ve Instagram, Reklam platformuyla (Facebook'a aittir.) Kesinlikle bu özelliklere sahiptir. Marka Pazarlama, ancak hikayenizi anlatmanın maliyetidir. İnsanların işinizle nasıl ilgilenmelerini, kim olduğunuzu ve neyi temsil ettiğinizle ilgili daha fazla şey öğrenmelerini sağlar. Instagram için de harika. Büyük soru, “müşterileriniz Instagram kullanıyor mu”? Instagram'a göre 200 milyondan fazla kullanıcı her gün en az bir iş profilini ziyaret ediyor ve bu da her iş için çok güçlü. Bu nedenle, soru aslında Instagram'ı iş için kullanmamalı, nasıl Instagram'ı iş için kullanmalısın? Korkma, çünkü bu konuda ayrıntılara gireceğiz.

Instagram Büyüme Stratejisi Geliştirme
Çoğu insan önce Instagram'a gelir ve düşünebilecekleri her şeyi yayınlamaya başlar. İşlerinin görüntüleri, kedisinin resimleri, çocuklarının resimleri… fikri anlıyorsun. Bunu derhal durdurmanız ve hesabınızın ticari büyümesini güçlendirmek için stratejisini kullanmaya başlamanız gerekir. Bunu yapmak için bir araştırma görevine devam etmelisiniz ve bu misyonun amacı sektörünüz için hangi içeriği ve hangi etiketlerin işe yaradığını keşfetmektir. Diyelim ki işiniz bir kahve dükkanı. Ne tür içerik yayınladıklarını görmek için büyük kahve dükkanı markalarına bakarak başlayın.

Instagram Starbucks

Starbucks'ın 16,5 milyon büyük bir takipçisi var ve sayfalarının profil sayfasında harika bir “görev bildirimi” var. Ancak, sayfayı aşağı doğru kaydırın ve ilgilendikleri içerik türüne bakın.

Instagram and Starbucks 2

2019-03-16 14:41:43

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram'da Mavi Tık Nasıl Alınır?

Instagram'da Mavi Tık Nasıl Alınır?

Peki, Nasıl Bir Mavi (Doğrulandı) Tık Instagram'da Alınır? Basit! Instagram artık işletme hesaplarının doğrulama için başvurmasına izin veriyor. Yetkilendirme, 28 Ağustos 2018'deki

Dm konuşmasında ekran görüntüsü alındığından uyarı gidermi?

Dm konuşmasında ekran görüntüsü alındığından uyarı gidermi?

İlk sürümünden üç yıl sonra Instagram, doğrudan bir mesajlaşma özelliği oluşturdu. Bu özellik, kullanıcıların iki kişi arasında özel mesajlaşmalarına izin verdi. Birkaç yıl sonra

2019'daki Takip Edilecek En İyi Instagram Hesapları

2019'daki Takip Edilecek En İyi Instagram Hesapları

Instagram sıkıntıyla savaşmak için kullanılabilir veya bir öğrenme platformu olarak kullanılabilir. Doğru hesapları takip ederek, kullanıcılar sadece her sabah yayınlarına göz atarak mevcut